Categories Felgi - dylematy

O zaletach i wadach felg aluminiowych i stalowych

Posiadanie samochodu niesie ze sobą szereg decyzji, które musimy podejmować. Jedną z takich jest z całą pewnością dylemat, czy kupić felgi stalowe w Warszawie czy może jednak aluminiowe. W artykule przedstawimy wady i zalety obu rozwiązań, bo jak wiadomo, najważniejsze to świadome wybory, zwłaszcza jeśli chodzi o tak istotną decyzję, jak zakup felg do auta.

Felgi stalowe Warszawa Białołęka – wady i zalety

Rozważając zakup nowych felg do auta, wybór stalowych jest dobrym rozwiązaniem ze względu na cenę. Są one oczywiście mniej atrakcyjne wizualnie niż ich aluminiowa alternatywa, niemniej jednak przy ograniczonym budżecie świetnie zdadzą egzamin. Stalowe felgi są popularne, dlatego dokupienie ich do żądanego kompletu nie jest problemem. Wadą felg stalowych jest ich waga. Są cięższe niż felgi aluminiowe, co ma bezpośredni wpływ na zawieszenie. Stalowe rozwiązanie jest lepsze jednak pod kątem naprawy. Felgi są łatwe do wyprostowania, jak również do czyszczenia z rdzy, która na ich powierzchni pojawia się zdecydowanie szybciej niż na powierzchni felg aluminiowych.

Felgi aluminiowe Warszawa Białołęka – wady i zalety

Felgi aluminiowe wybieramy przede wszystkim z uwagi na wygląd. Jeśli auto ma się jak najlepiej prezentować, nie pozostaje nic innego, jak zakup aluminiowych felg. Do zalet felg aluminiowych z całą pewnością należy zaliczyć różnorodność wzorów, optymalną trwałość, niski profil zapewniający lepsze prowadzenie auta, bezpieczeństwo. Felgi aluminiowe idealnie nadają się na lato, niestety nieco mniej na zimę. Ciężej nić stalowe znoszą błoto i sól.

2 thoughts on “O zaletach i wadach felg aluminiowych i stalowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *